top of page

Monte Xanic, a winery with the most recognizable wines in the region.

We made a quick visit to Monte Xanic while touring the beautiful Guadalupe Valley wine region. We missed our tour around the winery but we made up for wine tasting.

This is the most famous winery with one of most recognizable wines and the greatest distribution all over the whole of Mexico. If you have been to any restaurant in Mexico you have probably tasted their wines. That is why we couldn’t miss this place.

The location is stunning, on a hilltop overlooking a lake and vineyards.

The setting is beautiful and the building very modern. The wines we tasted were excellent. Great experience!

Be aware you need a reservation for tasting, but you can drop in and buy wine by the glass or bottle. It’s worth the detour.

More about Monte Xanic winery here

More about our trip to Valle de Guadalupe here.

 

Podczas zwiedzania pięknego regionu winiarskiego Doliny Guadalupe na chwilę zatrzymaliśmy się w winnicy Monte Xanic. Byliśmy lekko spóźnieni więc straciliśmy nasza rezerwację na tour – oprowadzanie po winnicy, ale udało nam się zdegustować oferowane wina.

Monte Xanic to chyba najsłynniejsza i najbardziej rozpoznawalna marka win, posiadająca doskonałą dystrybucje. Jeśli miałeś okazję być w restauracji w Meksyku, prawdopodobnie spróbowałeś win z tej winnicy. Z tego powodu koniecznie chcieliśmy odwiedzić to miejsce.

Lokalizacja jest oszałamiająca, na wzgórzu z widokiem na jezioro i winnice.

W tak pięknym i wyjątkowym otoczeniu usytułowany jest bardzo nowoczesny budynek winiarni z pięknym tarasem, na którym odbywają się degustacje.

Wina, które próbowaliśmy, były bardzo dobre. Wspaniałe doświadczenie!

Pamiętaj, że na degustację i zwiedzanie potrzebna jest rezerwacja, zawsze można jednak wejść i spróbować win kupując je na butelki lub kieliszki w firmowym sklepie lub barze. Uważam, że jest to obowiązkowy przystanek podczas zwiedzania Valle de Guadalupe

Więcej o Winnicy Monte Xanic tutaj.

Więcej o naszej wycieczce do Valle de Guadalupe tutaj.


Comments


DON'T MISS THE FUN.

Thanks for submitting!

FOLLOW ME ELSEWHERE

  • Facebook
  • Instagram

MY TRAVEL PLANS

Travel Plans
bottom of page